Jak leczyć rzeżączkę?

Jak leczyć rzeżączkę?

Czynnikami etiologicznymi, które odpowiadają za rozwój choroby są bakterie dwoinki rzeżączki. Do zakażenia dochodzi w wyniku kontaktu płciowego. Miejscem docelowym bakterii jest cewka moczowa, szyjka macicy czy odbyt. Zdarzają się jednak przypadki, że dwoinki rzeżączki wykrywane są w przełyku, a nawet w gałce ocznej.

Choroba może przebiegać całkowicie bezobjawowo, co znacznie utrudnia jej rozpoznanie. W pozostałych przypadkach, objawy są zróżnicowane dla kobiet, jak i mężczyzn. Charakterystycznymi objawami choroby u kobiet są krwawienia pomiędzy cyklami menstruacyjnymi, świąd pochwy, rozwój stanów zapalnych szyjki macicy. W przypadku mężczyzn często obserwuje się obecność żółtawej wydzieliny, która wydobywa się z penisa. Istnieje również ryzyko powstania stanów zapalnych prostaty.

Warto regularnie wykonywać podstawowe badania, które umożliwią wykrycie rzeżączki. Brak jakiegokolwiek leczenia, może skutkować poważnymi komplikacjami, do których zaliczyć można zapalenie wątroby, zapalenie opon mózgowych. Ze względu na infekcję bakteryjną, rzeżączkę leczy się za pomocą antybiotyków. Długość kuracji dopasowana jest indywidualnie. Nie należy jednak skracać antybiotykoterapii, nawet w przypadku widocznej poprawy. Może to bowiem spowodować nawrót choroby.

lekiem niezbędnym na tego typu dolegliwość jest Hemorectal, który można kupić w każdej aptece Powikłania po ospie

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *